EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ HAKKINDA

FORMU DOLDURUN, BİZ SİZİ ARAYALIM

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon Numaranız

  Eğiticinin eğitimi programının amacı kurumlarda eğitim veren eğitmenlere veya verecek olan eğitmen adaylarına yönelik bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamaktır. Meb onaylı eğiticinin eğitimi sertifikası için katılımcılar eğitim aldıklarında eğitim, eğiticilik ve eğitim yöntemleri ile alakalı temel kavram ve ilkeleri kavrayabilecek hale geleceklerdir. Böylelikle almış oldukları eğitim niteliklerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Katılımcılar yetişkin eğitiminde temel ilkeleri kavrayarak daha iyi eğitim verecek hale geleceklerdir. Yetişkin eğitimiyle öğrenme bağlamı arasında bağ kurabilecek hale gelecekler ve eğitim ihtiyaç analizi oluşturabilecek ve uygulayabileceklerdir. Etkin eğitim için görsel malzemeyi tasarlayabilecek ve eğitim sunumlarında dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgi sahibi olabilecek ve zor katılımcılarla başa çıkarak onlara da etkili eğitim verebilecek hale geleceklerdir. Katılımcı merkezli, akılda kalan ve zevkli eğitim programı sunabilecek hale gelmeleri sağlanacaktır. Eğitimleri boyunca sunumun nasıl yapılabileceğini kavrayabilecekler ve eğitim sonrası etkin bir değerlendirmeyi nasıl yapacakları hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir.

  Eğitimcinin Eğitimi Sertifikasını Kimler Alabilir?

  • Meb onaylı eğiticinin eğitimi sertifikası için İSG mevzuatına göre eğitimcilerin eğitimi sertifikasına sahip olmak isteyenler,
  • İş sağlığı ve güvenliği sertifika programında eğitici olmak isteyen kişiler,
  • Kurumlarında topluluk önünde sunum yapan ve eğitim veren kişilerin işini daha profesyonel halde yapmak isteyenler,
  • Eğitici becerilerini geliştirerek eğitim verdiği kişilere daha yararlı hale gelmek isteyenler,
  • Eğitimine yıllarını vermiş ve yeniliklere açık ve değişimlere ayak uyduracak hale gelmek isteyenler,
  • Çalıştıkları yerlerde sunum yeteneği geliştirerek hedef personeli eğitecek yönetici ve yönetici adayları,
  • Şirketler ve kurumlarda bulunan insan kaynakları departmanında ve eğitim biriminde çalışan personel,

  MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

  Meb onaylı eğiticinin eğitimi sertifikası En az 40 saatlik eğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler tarafından verilir.  5580 sayılı özel eğitim kurumları kanunu kapsamında yetkilendirilen kurumlardan da MEB. Onaylı sertifika alınabilir. Sertifikayı alabilmek için kursu tamamladıktan sonra yapılan sınavda başarı sağlayan ve en az % 80 oranında derslere devam etmiş kişilere sertifika verilebilir. Alınan sertifika yurt içi ve yurtdışında geçerlidir.